از فارس چه خبر؟

این روزها در آستانه انتخابات مجلس در لایه های پنهان , شهرهای این استان جنب و جوشها در حال رونق گرفتن است که در این میان می تواند جدال کسب آرا بین جریانهای اصولگرا و اصلاح طلب جالب باشد هرچند به نظر اصولگرایان از شانس بیشتری برخوردارند

انا در الین میان از آقی سقایی نماینده مردم نی ریز و استهبان کمتر خبر می رسد و معمولا ایشان در روزهای منتهی به انتخابات از مرخصی سرکشی به حوزه انتخابیه خود استفاده می کند و ما مردمی که چهار سال قبل به ایشان رای داده اند دیدار و  سرکشی می کند مانند شهر مشکان!

اما به بررسی حال و هوا در این استان می پردازیم

استان فارس؛ رقابت جریان بهار و نمایندگان فعلی مجلس

دو گروه اصولگرا در شیراز این روز‌ها برای نوشتن لیست اصولگرایان تلاش می‌کنند؛ گروه نخست جریان نزدیک به جریان بهار است که شنیده می‌شود عزیزی٬ استاندار سابق هرمزگان نقش رابط ستادی آن را با گروه ولنجک را ایفا می‌کند.

گروه دوم٬ گروهی است که «جعفر قادری» و «سید حسین ذوالانوار» و «ضرغام صادقی» نمایندگان فعلی شیراز آن را مدیریت می‌کنند.

شنیده شده «محسن اردکانی» معاون سابق استاندار فارس یکی از گزینه‌های اولیه انتخابات در شیراز است که از حامیان بزرگ جریان فکری احمدی‌نژاد و جامعه اسلامی مهندسان در فارس به شمار می‌رود و عزل او با ناراحتی نمایندگان اصولگرا همراه بود.

نام «پاک فطرت» شهردار فعلی شیراز، «کشفی» مدیر کل صدا و سیمای استان فارس، «سجادیان» فرمانده سابق نیروی انتظامی در کنار یکی از نزدیکان آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در میان گزینه‌های احتمالی دیده می‌شود.

با این حال حلقه وصل این دو جریان چهره‌ای است که بسیاری از شیرازی‌ها برای او قبای ریاست جمهوری دوخته بودند؛ «هلوی» دولت نهم.

کامران باقری لنکرانی به عقیده آیت‌الله مصباح یزدی بهترین فرد در زمین و آسمان برای پذیرش ریاست جمهوری ایران بود. لنکرانی آنقدر در وزارت بهداشت نفوذ داشت که همسنگر دیروز خود «محمدهادی ایمانیه» را همچنان در دانشگاه علوم پزشکی استان فارس حفظ کند تا دانشگاه علوم پزشکی شیراز برنامه‌های سیاسی جبهه پایداری خیلی با مشکل روبرو نباشد.

از سویی دیگر لنکرانی تفاوتی اساسی با دیگر وزیران دولت دهم که در صف ورود به مجلس هستند٬ دارد. او به خاطر تدریس و طبابت در شیراز٬ رابطه خوبی هم با مردم و شخصیت‌های سیاسی استان دارد و همین مسئله سبب شد تا هر چند رئیس جمهور ملک پارس نشد٬ اما حاکم پشت پرده مناسبات استان فارس باشد!

 

/ 0 نظر / 20 بازدید